ריקוד של פעם בחיים

"אתם מסיימים את המופע הקטן שלכם ומשאירים אבק כוכבים מאחוריכם. ריקוד החתונה שלכם הופך לשיחת השבוע, ואין דבר שעושה לכם הרגשה טובה מתחושת הסיפוק האדירה שעוטפת אתכם…"

כמה לחץ! שמלה, איפור, נעליים, טעימות, די.ג'יי, רשימת אורחים, סגירת אולם, צלם, רב, הזמנות, עיצוב חופה…..

פשוט בא לעצור הכל לשנייה ולצרוח בכל הכוח.

הטבעת שהולכת וחונקת את גרונכם רק מכבידה ככל שהמועד מתקרב. ההתרגשות, האדרנלין- והיום היחיד והמיוחד שהוא כולו עבורכם.

ואז, סוף סוף, היום הגדול מגיע. האורחים מתקבצים, קבלת פנים, קצת נישוקים, הרב מקדש, הכוס נשברת והאורחים חוגגים. ואז אתם, כן כן אתם- החתן והכלה המאושרים בריקוד הראשון שלכם. אותו הריקוד שרוקדים רק פעם בחיים. אתם צועדים אל מרכז הרחבה מלאי התרגשות ולחלוחית בעיניים. כל המבטים נעוצים לעברכם. הארוע המתוקתק מגיע לנקודת שיא. ואתם שמעולם לא ידעתם לרקוד פוצחים ב…. אמממ… נו, איך קוראים לריקוד הזה שרקדנו פעם בכיתה ו'? אהה… כן, נו, זה.

טוב.. לא נורא. גם ככה אתם חסרי ביטחון ולא רוקדים משהו. אתם מחכים שהרגע ייגמר ומפנים את הרחבה לרקדנים הבולטים שיגנבו את ההצגה.

כך הייתם רוצים שייראה הרגע המאושר בחייכם?

בדיוק כמו שחשבתי.

אם ככה, נסו לדמיין את התסריט הבא –

אורחים, בלה…בלה, משהו עם כוס… ואט אבר. נו, שיעבור כבר. כפיים, נשיקות, פקה פקה.

האורחים מתקבצים בשולחנם, טועמים מהמנות ואז….

האורות כבים וזרקור יחיד מופנה אליכם. אתם מוזמנים לריקוד הראשון שלכם להערב. האורחים מזדקפים במקומם ושולחים מבט אופייני.

אתם נכנסים בכניסה מרשימה שאפשר לדמיין רק בסרטים. החתן זקוף ומלא ביטחון והכלה מעודנת ורכה.

אתם פוצחים ברומבה אלגנטית ששקדתם עליה שלושה חודשים לפחות. הטיות ראש, תנועות ידיים, השכבות ושפע של רומנטיקה נשפכים מכל עבר. זיקוקים זוהרים עוטפים את התמונה ברגעי השיא במסגרת של זהב המשאירה את הקהל פעור פה. בהחלט הצלחתם להפתיע.

אתם מסיימים את המופע הקטן שלכם ומשאירים אבק כוכבים מאחוריכם. ריקוד החתונה שלכם הופך לשיחת השבוע, ואין דבר שעושה לכם הרגשה טובה מתחושת הסיפוק האדירה שעוטפת אתכם.

נשמע דמיוני? אז זהו, שלא. ממש לא.

לעיתים נדמה לכם שלימוד ריקוד לחתונה הוא מותרות. משהו שקורה לאחרים ואתם לא יכולים להרשות לעצמכם אותו. לעיתים נדמה שיש כל כך הרבה לחץ, הוצאות, ריבים עם כל העולם, והדבר האחרון שיש לכם ראש אליו הוא ללמוד לרקוד. בייחוד כשנולדתם עם רגליים שמאליות ומעולם לא ניסיתם לרקוד, ובטח שאין לכם כל רצון להוסיף נושא לויכוח בתקופה הלחוצה ממילא.

למרות, שבסתר לבכם תמיד רציתם להיות שם, ברחבה ולשלוט בצעדים. תמיד דחקתם את החלום פנימה, עוד ועוד.

ואם כבר יש סיבה למסיבה- אז למה בעצם לא להגשים חלום?

ריקוד בראש ובראשונה אמור להיות כיף. בלימוד ריקוד לקראת החתונה יש לא מעט רווחים.

ראשית, זוהי פינה קטנה של ניקוי ראש. קצת פאן ויחס אישי מהמדריך או המדריכה. אתם מקבלים את כל תשומת הלב בשיעור ומעשירים את הזוגיות שלכם ברבדים נוספים. עוד נגיעה ועוד הכרות שלא חויתם עד שלב זה, ודווקא פה זה המקום להשתחרר מכל המתח. לא פעם שיעורי הריקוד מהווים דווקא מקור פיוס עבור זוג מתוח ועצבני, שאין לו כרגע ברירה אחרת אלא לגעת האחד בשניה ועוד ליהנות מכך…

בנוסף להכל אתם לוקחים איתכם ידע שילווה אתכם רבות לאחר האירוע עצמו, וייזקף לזכותכם.

אז מה עוד חוסם אותנו?

ייתכן ובן זוג סרבן הוא זה שעומד בפני הגשמת רצוננו.

זכרו, שלא ניתן לכפות (ובטח שלא על בני זוג) את רצוננו. אך למרות הכל- חשוב שלא לשלול דבר שטרם חווינו על בשרנו. נסו להתפשר ולהגיע לנקודת האמצע בה שניכם תהיו מרוצים.

סכמו שאתם לוקחים שיעור ניסיון אחד. אם הבן זוג יחליט שהעניין לטעמו- הרי שהרווחתם. ואם לא, לפחות ניסיתם.

חשוב מאוד מאוד לשים לב, אם הסרבנות של בן הזוג נובעת מלעג שלך כלפי אופי הריקוד שלו. לעיתים אנו נוטים לזלזל בלי משים בגיחוחים הומוריסטיים או סתם כהערת שוליים בבן זוגנו, בשעת אירוע חברתי או סביב משפחה, מה שעלול לפגוע בביטחון העצמי של בן או בת זוגנו.

לא אחת אנו נוטים לייחס לעצמנו (בתור זה "שיודע" לרקוד) מן התנשאות ורצון "לתקן" ו"ללמד" את הצד השני מה טוב ונכון יותר. תכונות והרגלים אלו יכולים לשלול את אופציית הלימוד על הסף.

סכמו שאיש מתוך בני הזוג לא יטיף לאחר- וגורם נייטרלי (מדריך או מדריכה) הוא זה שיקבע את החוקים. כאן אין מקום לאגו הזוגי. שניכם שווים.

לימוד ריקוד זוגי מעניק לנו כזוג שפע של מעלות, ובין היתר אתם לומדים להבין אחד את השניה, להכיר את הקשיים ולפתח רגישות לסימני הגוף. אתם מחדדים את הסובלנות, ולומדים להכיר בעובדה שכולם יכולים לטעות ולכל אחד הקצב שלו. בשעת הלימוד אתם תומכים האחד בשניה, רומזים ומזכירים אחד לשניה את התנועות וקוצרים בחיבוק גדול את ההצלחות המשותפות שלכם.

שיתוף הפעולה בריקוד והפתיחות שמגלים בעולם החדש הזה, מפרה את הזוגיות לכיוונים מרתקים ומעניקה תחום עניין חדש ונושא שיחה לא מבוטל.

ברגע שנכנסתם לתהליך- מצפה לכם עבודה מאתגרת.

חשוב לזכור שממש כמו בכל תהליך- ספורט, דיאטה וכו'- התמדה היא זו שמביאה לתוצאות.

אימונים, חזרות, התמודדות עם משברים וקשיים- ברגע שאתם מתמודדים עם כל זה, אתם צפויים להגיע לרגע השיא בחתונה מלאי מרץ והתרגשות. חווית הריקוד הופכת למשהו שאינם רוצים שייגמר והסיפוק הוא כל כך גדול, שפשוט לא תבינו מדוע חיכיתם כל כך הרבה זמן.

אז מתי אנו נפגשים?

0 תגובות

השאירו תגובה

רוצה להצטרף לדיון?
תרגישו חופשי לתרום!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *